Newsletter


 

Program

wydarzenia towarzyszące

Akredytowani uczestnicy Kongresu będą mieli możliwość bezpłatnego lub promocyjnego korzystania z oferty łódzkich instytucji kultury oraz niektórych festiwali. Wejściówki na wydarzenia towarzyszące będą do odebrania pierwszego dnia Kongresu.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH (27-29 października).
Ściągnij MAPKĘ z miejscami, w których odbywają się wydarzenia towarzyszące. 
 

Wydarzenia Kongre
sowe 


piątek, 28.10. 2011

CHOREA w Teatrze Szwalnia / spektakl

Grotowski – próba odwrotu
Wracam do Grotowskiego po tylu latach trochę z powodu buntu wobec tego, co z tą postacią zostało zrobione, a trochę z powodu poczucia, że jestem mu coś winien – po ludzku, ale przede wszystkim artystycznie. Po zobaczeniu jego Apocalypsis cum figuris w 1974 roku, zdecydowałem, że muszę robić teatr – bez odwrotu. Czuję, że dzisiaj mam potrzebę konfrontacji z jego praktycznymi dokonaniami, z jego myślą o teatrze, aktorze, człowieku, religii, ale nie poprzez kolejne wspomnienia, sympozja i seminaria, a poprzez praktykę ludzi, którzy chcą robić teatr i chcą wiedzieć, czy mają z nim jakiś związek, czy nie. Czy są to zamknięte drzwi, czy może został jakiś rodzaj rysy, śladu, niepokoju, piętna i dziedzictwa, wobec którego trzeba stanąć i okazać się go wartym albo się z nim zmierzyć i odrzucić.
Tomasz Rodowicz

więcej >

Psychocukier w Teatrze Szwalnia / koncert

Trzy kroki w tył i jeden w przód.
Oficjalna premiera nowej płyty Psychocukra Królestwo planowana jest na jesień 2011. Idąc do przodu Psychocukier spogląda w kierunku tego, co działo się w muzyce lat 60 - tych i 70 - tych. Supertrio z Łodzi: są psycho, wiedzą do czego służą wzmacniacze i - tym razem - śpiewają po polsku.

więcej >


sobota, 29.10. 2011

Pecha Kucha Night 

PechaKucha jest imprezą otwartą i niekomercyjną. Prezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia - wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia - liczy się inwencja!  PechaKucha ma być okazją do spotkań ludzi twórczych, do pokazania  ciekawych projektów szerszej publiczności i swobodnej wymiany myśli.

Siódma edycja łódzkiej Pecha Kuchy odbędzie się w ramach Regionalnego Kongresu Kultury i Festiwalu Łódź Design.

organizator: Grupa Cukier 

więcej >