Newsletter


 

STREFA OTWARTA: Stowarzyszenie Topografie - Gry miejskie jako narzędzie edukacji kulturalnej i regionalnej

Czy da się edukować kulturalnie młodych ludzi w sposób dla nich przystępny i atrakcyjny? Czy sala wykładowa to najlepsze miejsce, w którym młodzież może poznawać swój region? Czy możliwe jest stworzenie spójnych ścieżek kształtujących aktywne postawy obywatelskie, zarówno w sferze kultury jak i lokalnego patriotyzmu?

Gry miejskie – zyskująca w ostatnim dużą popularność forma aktywności – coraz częściej wykorzystuje się do propagowania wiedzy. Edukacja regionalna i kulturalna to tylko niektóre dziedziny, w których gry doskonale się sprawdzają. Elastyczność formy i tematyki sprawiają, iż w sposób modelowy gry wpisują się w myśl konfucjańskiej maksymy „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Prezentacja pokażą, jak można wykorzystywać gry miejskie w edukacji kulturalnej na przykładzie gier organizowanych przez Stowarzyszenie Topografie m.in. dla Muzeum Sztuki w Łodzi.

Prezentacja: Vojislav Radojičić, Stowarzyszenie Topografie

Strefa Otwarta:
Kongres ma stać się płaszczyzną dialogu, dlatego zapraszamy do wzięcia aktywnego udziału w dyskusji. Strefa Otwarta daje każdemu możliwość zaprezentowania kwestii, które są ważne dla życia kulturalnego Łodzi i regionu, a także przedstawienia swoich projektów i realizacji związanych z kulturą. Na Kongresie zaprezentowane zostaną zgłoszone wystąpienia.  
Opis wystąpień w Strefie Otwartej (PDF)

Powrót do programu