Newsletter


 

Pecha Kucha Night

PechaKuchaNight Łódź

PechaKucha (czyt. peczakcza) pochodzi od japońskiego słowa “pogawędka”. Jest to nietypowa forma prezentacji wymyślona przez dwóch architektów z Tokio. Głównym jej celem jest możliwość przedstawienia szerszej publiczności wybranego tematu w możliwie krótki i treściwy sposób. Obowiązuje prosta formuła 20x20, czyli 20 slajdów, każdy wyświetlany przez 20 sekund.

PechaKucha Night jest imprezą otwartą i niekomercyjną. Zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia. Liczy się pomysł i chęć podzielenia się nim z innymi. Tematem może być projekt mebli, grafika, kolekcja ubrań, podróż dookoła świata, inicjatywa społeczna, nowy event, jednym słowem wszystko co kryje w sobie kreatywną myśl i powinno ujrzeć światło dzienne. Prezentacje bardzo często są jedynie pretekstem do dalszej dyskusji i nawiązywania ciekawych znajomości.

PechaKucha Night pierwszy raz odbyła się w 2003 roku, obecnie jest już organizowana w 446 miastach na całym świecie! W Polsce regularnie odbywa się m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście i Katowicach. W Łodzi po raz pierwszy zagościła w październiku ubiegłego roku.

Oficjalnym organizatorem łódzkiej PechaKuchy jest Grupa CUKIER.

Siódma edycja imprezy, która odbędzie się 29 października w Textorial Park, towarzyszy Regionalnemu Kongresowi Kultury oraz jest wpisana w program festiwalu Łódź Design. Wydarzenie stanowi finisaż wystawy „PechaKucha Night Łódź - Review” trwającej od 22 do 29 października, podczas której zobaczymy wybrane prace uczestników poprzednich edycji.

Wszystkich, którzy są zainteresowani uczestnictwem w imprezie PechaKucha Night Łódź vol.7 i zaprezentowaniem tego co im siedzi w głowach zapraszamy do przesłania swojego zgłoszenia do 12 października 2011 roku na adres: pechakucha.ldz@gmail.com.


Więcej informacji na stronie internetowej: www.pechakuchalodz.blogspot.com

 

  
PechaKucha Night vol.7